VAIKŲ SVEIKATOS STIPRINIMAS

 

VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTAS UGDYMO ĮSTAIGOJE TAI

FIZINIO AKTYVUMO NAUDA VAIKAMS

 

Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena. Pažymint šią dieną, visuomenės sveikatos specialistė kalbėjo su vaikais apie vandenį ir jo naudą organizmui. Užsiėmimų metu vaikai diskutavo apie vandens naudą žmogaus sveikatai – kiek vidutiniškai rekomenduojama išgerti vandens per dieną, kodėl vertėtų rinktis vandenį vietoj gazuotų ir spalvotų gėrimų. Degustavo vandenį pagardintą apelsinu. Aptarė kam naudojamas vanduo, jo svarbą higienai, maudymuisi, rankų plovimui ir dantų valymui. Prisiminė, kad vanduo svarbus ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams bei augalams. Atliko eksperimentą „Žydinčios gėlytės“ – stebėjo kaip gėlės pražįsta gavusios vandens. Sodino svogūnėlius, juos laistė, aptarė kodėl augalams reikalingas vanduo.

 

 

Kovo 22 dieną visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Vanduo — žmogaus gyvybės šaltinis. Žmogus be maisto gali išgyventi kelis mėnesius, be vandens — vos keletą dienų. Taigi vanduo — mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata! Neužmirškime ir gerkime pakankamai vandens. 

 

Jausmų ir emocijų pasaulyje

Sausio mėnesį visuomenės sveikatos specialistė su vaikučiais kalbėjo tema –  jausmų ir emocijų pasaulyje. Užsiėmimu metu susipažinome su vienaragiu, diskutavome kodėl jo plaukų spalva pasikeičia keičiantis emocijai. Kartais jis yra laimingas – nelaimingas, kartais jis linksmas arba piktas, o kartais liūdnas arba drovus. Tai yra emocijos, kurias jis patiria, taip kaip ir visi. Užsiėmimų tikslas – padėti suprasti vaikams, kad nėra gerų ar blogų emocijų, būna tik tinkamas arba netinkamas elgesys. Veiklų metu žvejojome nuotaikų veidelius ir jas įvardijome, piešėme veidelius, kaip jaučiamės: kai einame į darželį, kai švenčiame gimtadienį ir kokia yra dabar nuotaika. Emocijų lėlytei keitėme nuotaiką.

Sveikas maistas – sveikas vaikas

Spalio mėnesį sveikatos priežiūros specialistė kalbėjo tema – „Sveikas maistas – sveikas vaikas“.  „Šarkiukų“ ir „Gandriukų“ lopšelio grupių vaikams, papasakojo, kodėl sveika valgyti vaisius ir daržoves, parodė maisto pasirinkimo piramidę. Žaidė žaidimą, išsitrauk vaisių arba daržovę, pasakyk, ar tai vaisius, uoga ar daržovė ir kokia jo spalva.
„Dagiliukų“, „Geniukų“ ir „Žvirbliukų“ grupėse kalbėjo kas yra maistas, kodėl svarbu maitintis sveikai, gerti vandenį, aptarė maisto pasirinkimo piramidę. „Dagiliukų“ grupėje žaidė žaidimą „linksma ir liūdna lėkštė“ taip aiškinosi, kurie maisto produktai naudingi sveikatai, o kuris maistas žalingas ir bevertis. „Geniukų“ grupėje žaidė žaidimą „draugai vitaminai“ susipažino kokiuose maisto produktuose yra vitaminai ir mineralai, koks teigiamas jų poveikis
sveikatai, kokius organus stiprina. „Žvirbliukų“ grupėje dėliojo dėlionę „zuikio sveikas maistas“, aptarė kokias daržoves ir vaisius, uogas zuikis ir patys vaikai labiausiai mėgsta valgyti.

Gatvėje busiu saugus

Rugsėjo mėnesį visuomenės sveikatos specialistė kalbėjo tema – „Gatvėje busiu saugus“. Veiklos vyko  „Vyturiukų“, „Varniukų“, „Kikiliukų“ ir „Geniukų“ grupėse. Specialistė papasakojo ir parodė pagrindinius kelio ženklus (pėsčiųjų perėją, šviesoforo signalą), kodėl svarbu prisisegti saugos diržą ir tamsiu paros metu turėti atšvaitą. Kartu su vaikais aptarė pavojingas situacijas ir diskutavo kaip reikėtų saugiai elgtis gatvėje, kad neįvyktų nelaimingi atsitikimai. Vaikams buvo padovanoti atšvaitai.

 

TRIUKŠMO ŽALA

Balandžio mėnesį sveikatos specialistė kartu su vaikais kalbėjo apie triukšmą. Pamokėlės tikslas buvo suprasti triukšmo atsiradimą, Kalbėti apie malonius ir nemalonius garsus bei jų skirtumus. Taip pat aptarėme, kaip triukšmas veikia žmogaus sveikatą ir kaip nuo jo apsisaugoti. Užsiėmimų metu specialistė naudojo triukšmo matuoklį, kuris dar labiau sudomino vaikus. Vaikai patys pajuto, kad informaciją galima girdėti ir ramiau kalbant, bendraujant ar žaidžiant.

Visuomenės sveikatos specialistė dalinasi informacija: „Triukšmo poveikis sveikatai“. Skaitykite plačiau: TRIUKŠMO POVEIKIS SVEIKATAI

 

 

KAIP PLAUTI RANKYTES

 Kovo mėnesį visuomenės sveikatos specialistė Edita vaikučius mokė rankų higienos taisyklių. Užsiėmimo metu vaikai prisiminė, kada reikia plauti rankas ir kartu atliko visus rankų plovimo judesius, kad rankos būtų švarios. Vėliau vaikai nuėjo prie kriauklės ir praktiškai patvirtino savo žinias. Vaikai tiktai buvo šaunuoliai ir labai stengėsi. Dvi grupės „Geniukai“ ir „Žvirbliukai“ buvo apdovanotos visuomenės sveikatos biuro prizais. Neužmirškime rankų higienos!

Visuomenės sveikatos specialistė dalinasi informacija: „Rankų higiena“. Skaitykite plačiau: RANKŲ HIGIENA

 

 

SVEIKI DANTUKAI – GRAŽI ŠYPSENA

Vasario mėnesį visuomenės sveikatos specialistė Edita vedė pamokėles „Sveiki dantukai, graži šypsena“. Mokymu metu specialistė kartu su ugdytiniais pakartojo pagrindines taisykles, kurios yra būtinos norint turėti sveikus dantis. Taip pat buvo paruoštos užduotys, kurias atlikę vaikai sužinojo daug naujų dalykų, pavyzdžiui, kiek dabar turi dantų ir kiek turės, kai užaugs. Vėliau kiekvienas vaikas turėjo galimybę pabandyti taisyklingai išvalyti dantis, o specialistė turėjo „Dantų modelį su dantų šepetėliu“, kurio pagalba tai buvo labai paprasta atlikti.

Visuomenės sveikatos specialistė dalinasi informacija: „Vaiko dantų priežiūra“. Skaitykite plačiau: VAIKO DANTŲ PRIEŽIŪRA VAIKO DANTŲ PRIEŽIŪRA

 

ŽIEMOS DŽIAUGSMAI IR PAVOJAI

 Sausio mėnesį lopšelyje – darželyje vyko pokalbiai su vaikais ,,Žiemos džiaugsmai ir pavojai“, kurio tikslas – supažindinti vaikus su pavojais  kurie gali ištikti žiemos metu.

Užsiėmimo metu vyko įvairų situacijų aptarimas, apie žiemą tykančius pavojus ir kaip jų išvengti (nušalimai, fejerverkai, užšalę telkiniai, sniego valgymas…). Ugdytiniai buvo labai aktyvūs, noriai dalinosi savo patirtimi, uždavinėjo klausimus, pasakojo savo istorijas ir nutikimus.

Visuomenės sveikatos specialistė dalinasi informacija: „Žiemos pavojai“. Skaitykite plačiau: ŽIEMOS PAVOJAI ŽIEMOS PAVOJAI

 

SVEIKAS MAISTAS

Spalis – sveiko maisto mėnuo. Visą spalio mėnesį tai aptarinėjome su vaikais, mokėmės kaip stiprinti ir formuoti maitinimosi įpročius. Sveikatos specialistė lankėsi „Balandžiukų“ ir „Varniukų“ grupėse. Kartu su vaikais aptarė maisto produktus, kurių reikia vartoti daugiau, o kurių vengti. Žaisdami žaidimą „Sveikesnė lėkštė“, vaikai, gavę maisto produktą, jį įvardindavo ir puikiai priskirdavo į reikiamą lėkštę. Po žaidimo visi vaikučiai gavo knygutes „Sveikai valgau – sveikas esu“.

 Siekiant sustiprinti visų vaikų žinias – sveikatos specialistė organizavo akciją „Sveiko maisto piramidė“. Vaikai gavo užduotį grupėje iškirpti maisto produktus, o vėliau juos nešti ir klijuoti prie didžiulės piramidės, kur kartu su sveikatos specialiste ir pedagogais aptarė, kurio maisto reikia valgyti daugiau.

 Visuomenės sveikatos specialistė dalinasi informacija: „Sveika mityba. 10 patarimų kaip pakeisti mitybos įpročius“. Skaitykite plačiau: SVEIKA MITYBA

GATVĖJE – BŪSIU SAUGUS

Kai rytais lauke pradeda vėliau švisti, o vakarais – ankščiau temti, tai galima teigti, kad atėjo rudenėlis. Rugsėjo mėnesį sveikatos specialistė E. Šulcienė „Pelėdžiukų“ ir „Kikiliukų“ grupių vaikams priminė apie tai, kaip reikia elgtis mieste ir gatvėse. Su vaikais aptarė įvairias situacijas, kurios gali nutikti kelyje ir kaip reikėtų elgtis, kad visada būtume saugūs. Specialistė paaiškino, kokia yra atšvaitų naudojimo tvarka, kad jie atliktų savo apsaugines funkcijas, o po mokymų – skubėjome į rūbinėlę kartu su vaikais atšvaitus prisikabinti. Kad dar labiau įtvirtinti sukauptas žinias ir visoms lopšelio–darželio grupėms priminti apie tai,  kaip reikia elgtis gatvėje – į lopšelį – darželį atvyko policijos pareigūnai, kurie vaikams sukėlė labai daug susidomėjimo ir teigiamų emocijų. Vaikai labai aktyviai atsakinėjo į užduotus klausimus ir dalinosi savo žiniomis. Skaitykite plačiau: BŪK MATOMAS TAMSOJE

Diena be automobilio – viena iš šauniausių akcijų. Jos metu vaikai, keliaudami į lopšelį – darželį su aplinkai draugiška priemone, pajaučia visapusišką to naudą. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais metais, atriedančius lopšelio-darželio vaikus pasitiko sveikatos specialistė kartu su muzikos vadove, palydėjo vaikus į parkavimo aikštelę.

 

 

SVEIKI DANTUKAI

Lopšelyje- darželyje gegužės mėnesį, visuomenės sveikatos specialistė E. Šulcienė vedė pamokėles ir praktinius užsiėmimus vaikučiams ,,Sveiki dantukai“.  „Balandžiukų“ ir „Varniukų“ grupėms. Grupėse vaikučiai buvo supažindinami su burnos higiena ir taisyklinga dantukų priežiūra. Praktinio užsiėmimo metu, pasitelkus metodines priemones – dantų modelį ir šepetėlį, kiekvienas vaikas turėjo galimybę pats pamėginti juos valyti. Burnos higiena ir dantų švara padeda išsaugoti sveikus dantis. Vaikai gavo dovanėlių po smėlio laikroduką, kuris jiems padės kontroliuoti dantukų valymo laiką, kalendoriuką kuriame žymėsis ryte ir vakare išvalytus dantukus. Labai svarbu, kad vaikai dantukais išmoktų tinkamai rūpintis nuo mažens.

KĄ ŽINAU APIE SPORTĄ

Pavasarį palydėjome patikrindami žinias su „Vyturiukų“ ir „Dagiliukų“ grupėmis, tema „Ką žinau apie sportą“. Salėje sveikatos specialistė surengė viktoriną, kurios metu vaikai atsakinėjo į įvairius klausimus susijusius su sportu. Vaikai buvo labai aktyvūs, dalinosi žiniomis, patirtimi. Buvo labai smagu stebėti juos. Po renginio visiems vaikams buvo įteiktos Šiaulių miesto Sveikatos biuro knygutės „Sportuok, mankštinkis ir Sveikai maitinkis“.

Visuomenės sveikatos specialistė, dalinasi mankšta, kurią galime atlikti visi „Rytinė mankšta“. Skaitykite plačiau RYTINĖ MANKŠTA, o kodėl reikia mankštintis prašė publikaciją, kuri motyvuotų MANKŠTA PADEDA ATGAUTI JĖGAS 

PAKLAUSYKIME TYLOS

Balandžio mėnesį, sveikatos specialistė lankėsi „Varniukų“ ir „Balandžiukų“ grupėse. Su vaikais kalbėjo apie TYLĄ ir TRIUKŠMĄ. Vaikai dalinosi mintimis, kodėl gerai būti tyloje ir kodėl blogai būti triukšmingoje aplinkoje. Vardino, kur tylos ir kur triukšmo šaltinius galima aptikti. Taip pat klausėsi įvairių garsų ir bandė atpažinti, kokioje aplinkoje šie garsai sklinda.

Visuomenės sveikatos specialistė, dalinasi informacija „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Skaitykite plačiau VANDUO GYVYBĖS ŠALTINIS

KAIP PLAUTI RANKYTES

Puikiai žinome, jog tinkama rankų higiena efektyviai padeda užkirsti kelią užkrečiamosioms ligoms. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Edita primena, kokių elementarių higienos normų laikytis būtina. Specialistė kovo mėnesį lankėsi „Kikiliukų“ ir „Geniukų“ grupėse, kartu su vaikais iš arti stebėjo mikrobus, kalbėjo kur juos dažniausiai galima sutikti. Mokėsi, ką reikia daryti, kad mikrobai neužkariautų aplinkos.

Visuomenės sveikatos specialistė parengė informaciją, kodėl svarbu plauti rankas. Skaitykite plačiau KODĖL SVARBU PLAUTI RANKAS

 

Sveikatingumo valandėlė ,,Šalia auga – sveikatą saugo”

Vaistinius augalus ir jų gydomąsias savybes žmonės žinojo ir juos vartojo jau žiloje senovėje. Hipokratas yra rašęs, jog „gamta yra pirmasis gydytojas, o jai padėti turi antrasis – žmogus“. Gamta – stebuklinga laboratorija, kurioje gydo kiekvienas augalėlis. Tuo įsitikino ir mūsų grupės „Svirpliukai“ vaikai vykusioje  sveikatingumo valandėlėje ,,Šalia auga – sveikatą saugo”. Vaistažolės yra didelė gamtos dovana žmogui, tik reikia jas pastebėti ir gebėti tinkamai panaudoti. Sveikatos valandėlėje   visuomenės sveikatos   specialistė Aušra, vaikams papasakojo apie vaistažoles, jų  gydomąsias savybes. Vaikai sužinojo kokią arbatą rinktis peršalus ar sergant gripu, kurių arbatų pagalba slopinti gerklės ar žarnyno negalavimus, o kuri ramina nervų sistemą, mažina jaudulį, stiprina kraują. Vaikai skanavo vaistažolių  arbatą,  uostė, apžiūrėjo džiovintas vaistažoles ir  įsitikino, kad vaistažolių arbatos ne tik naudingos mūsų sveikatai, bet ir labai kvapnios ir skanios.

 

SVEIKAS MAISTAS TEN KUR VITAMINAI

Spalio 16 dieną, visuomenės sveikatos specialistė, apsilankė „Svajoklių“ ir „Bitučių“ grupėse. Kartu su vaikais kalbėjo tema „Sveikas maistas ten kur vitaminai“. Vaikai susipažino su keturiais vitaminais A, B, C ir D. Sužinojo, kam jie reikalingi, bei kokiuose maisto produktuose juos galima rasti. Žaidimo metu vaikams patiems reikėjo sudėlioti teisingus atsakymus. Po žaidimo vaikučiai gavo sveikatos Biuro knygutes „Sveikai valgau – sveikas augu“.

Visuomenės sveikatos specialistė parengė informaciją, kaip pakeisti mitybos įpročius. Skaitykite plačiau Sveika mityba

 

BŪSIU SAUGUS

Visuomenės sveikatos specialistė Edita Šulcienė aplankė „Boružiukų“ grupę. Su vaikais kalbėjo apie saugų elgesį gatvėje, apie ženklus, kuriuos sutinka kelyje. Svarbiausia, kad vaikai būtų saugūs, o kad būtų saugūs, jie turi eiti per gatvę tik tam skirtose vietose, bei būti matomi. Vaikai, dėliojo kelio ženklų dėliones, kiekvienas vaikas gavo atšvaitą, kurį netrukus prisikabino prie savo lauko drabužėlių, kad būtų matomi!

 

Gegužės mėnesį pasaulis mini rankų higienos dieną. Sveikatos specialistė, kartu su „Aitvariukų“, „Svajoklių“ ir „Boružiukų“ grupėmis iš arti galėjo stebėti mikrobus, kurie atsiranda ant rankų, kai jos būna neplaunamos. Vaikai išvydę mikrobus skubiai ėmė mokytis, kaip reikia taisyklingai plauti rankas. Visi drauge ėjome į prausyklą, kurioje kabo „Rankų plovimo instrukcija“ mokėmės ja naudotis. Vaikams labai patiko!

Sveikatos takeliu. Sportuokime kartu

Birželio mėnesį „Boružiukų“ grupės vaikai, kartu su pedagogais vyko į lopšelį-darželį „Auksinis raktelis“. Ten vyko renginys„Sveikatos takeliu. Sportuokime kartu“. Renginyje „Auksinio raktelio“ pedagogai, bei kitų darželių specialistės buvo paruošusios užduotis, kurias vaikai puikiai atliko…

Taip pat specialistė, paruošė stendą, kur siūlo susipažinti „Pavojai gamtoje“…  PAVOJAI GAMTOJE

MAISTO ŠVAISTYMUI – STOP!

Balandžio 15 – 19 dienomis „Bitučių“ grupėje buvo skelbiama akcija „Maisto švaistymui STOP!”. Prieš valgį, kiekvieną rytą aptarėme, kodėl mums reikalingi pusryčiai, kokių maistinių medžiagų gausu mūsų pusryčiuose. Grupėje, buvo pakabintas plakatas ant kurio buvo surašyta kiekvienos dienos pusryčių meniu. Sveikatos specialistė Edita kartu su vaikais, kiekvieną rytą svėrė atneštus pusryčius, o pavalgius – svėrė likusį maistą. Vaikams labai patiko, jie stengėsi, kad maisto liktų kuo mažiau.

Balandžio 19 dieną, prie mūsų akcijos prisijungė darželio direktorė, pavaduotoja ir tėveliai. Buvo paruoštas švediškas stalas, vaikai į lėkštes dėjosi maistą savarankiškai, pagal savo poreikius. Tėveliai taip pat turėjo galimybę paragauti darželyje gaminamo maisto, bei įvertinti jį. Norime pasidžiaugti, kad būtent šią dieną galėjome matyti tuščius puodus. Ir svarstyklės rodė, tik puodo svorį. Ačiū, visiems, kad buvote kartu!

SPORTUOJU IR ESU SVEIKAS

Balandžio 8, 9 dienomis, visuomenės sveikatos specialistė ir judesio korekcijos mokytoja Donata, kartu su „Svirpliukų“, „Boružiukų“, „Bitučių“, „Svajoklių“ ir „Aitvariukų“ grupės vaikais mokėsi atlikti taisyklingai įvairius sportinius pratimus. Vaikams juos atlikus, specialistės įjunkdavo vaizdo medžiagą „Mankšta su Marsiečiu“, tada vaikai sportuodavo, kartu su Marsiečiu. Vaikams labai patiko!

 

„SVEIKATOS TAKELIU. PAGALBA DRAUGUI“

Kovo mėnesį „Boružiukų“ grupės vaikai lankėsi lopšelyje – darželyje „Saulutė“, ten vyko renginys „Sveikatos takeliu. Pagalba draugui“. Renginyje dalyvavo vaikai iš keturių darželių . Visi buvo įšsiskirstę po stoteles, kuriose atlikinėjo užduotis. Aptarinėjo įvairias situacija: „saulės smūgis“, „nusibrozdinimai“, „rankų nušalimas“, „kraujuojanti nosis“. Vaikai prie kiekvienos situacijos dėliojo korteles, kuriose buvo pavaizduota pirmosios pagalbos priemonė, kurios reiktų įvykus nelaimingam atsitikimui. Taip pat mokėsi, atsitikus nelaimei, kaip reiktų įmobilizuoti koją, lauko sąlygoms. Prisiminė pirmosios pagalbos, telefono numerį 112. Vaikams labai patiko!

 

Kovas. Sąmoningumo didinimo mėnuo. Šį mėnesį, sveikatos specialistė prisidėjo prie pedagogų ir „Svajoklių“ bei „Aitvariukų“ grupėje, kalbėjo tema  „Tolerancija. Saugi aplinka“. Specialistė kartu su vaikais aptarė įvairias situacijas, bei visi kartu nusprendė, kad vieni su kitais draugaudami, dalindamiesi, žaisdami, bendraudami, mes būtumėm tolerantiški.

Kovo mėnesį, sveikatos specialistė kartu su „Boružiukų“ grupės vaikais kalbėjo apie kūno dalis, kurias turi kiekvienas žmogus. Specialistė užsiėmime turėjo: „Arterijų palyginimo modelį“, „Raumens modelį“, bei „Riebalų modelį“. Vaikai galėjo iš arčiau pažiūrėti bei paliesti. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kas slepiasi mūsų viduje.

Taip pat, vaikai kartu su specialiste, atliko trumpa mankštą, po kurios vaikams pasiūlė atsistoti prie sienos ir patikrino ar vaikai stovi tiesiai. Jeigu laikysena nepriekaištinga – penkiais taškais turėtume liesti sieną: pakaušiu, pečiais, sėdmenimis, blauzdomis bei kulnais. Pasitikrinkime, ar pavyko?!

 

Visuomenės sveikatos specialistė parengė informaciją, kurią plačiau siūlome paskaityti:  skiepai – efektyviausia apsauga nuo erkių. skiepai – efektyviausia apsauga nuo erkiu

VAISTAI – NE SALDAINIAI
Vasario mėnesį, „Pagrandukų“ ir „Aitvariukų“ grupės vaikai kartu su socialine pedagoge Renata, bei sveikatos specialiste Edita kalbėjo apie vaistus. Pasakojo kam reikalingi vaistai, kada juos reikia vartoti. Pabrėžė, kad patys vaikai jokiu būdu negali liesti, dėti į burnytę vaistų.Kartu su vaikais atliko užduotis, priminė pirmosios pagalbos telefono numerį. Vaikams buvo labai įdomu, vaikai dalinosi patirtimi, kokius ir nuo ko jiems yra tekia vartoti vaistus.
Taip pat sveikatos specialistė nori pasidalinti, apie pasyvaus rūkymo žalą vaikams.
 
 
 
ŽIEMOS DŽIAUGSMAI IR PAVOJAI

Sausio mėnesį, visuomenės sveikatos specialistė Edita, kartu su „Svajoklių“ ir „Bitučių“ grupių vaikais kalbėjo apie žiemos džiaugsmus ir pavojus. Aptarinėjo įvairias saugumo situacijas, kaip elgtis kai lauke daug prisnigta, ką reikia daryti, kai slidi kelio danga… Diskutavo ar galima lipti ant užšalusio vandens telkinio. Po diskusijos visi kartu keliavo į grupę, kurioje atliko užduotis. Vaikams buvo labai smagu!

 

SAUGUS EISMAS

Gruodžio mėnesį, visuomenės sveikatos specialistė, kartu su „Svajoklių“ ir „Bitučių“ grupių vaikais kalbėjo apie „Saugų eismą“. Pokalbio metu vaikai kartu su specialiste bei auklėtojomis atliko praktines užduotis. Vilkėjo saugaus eismo liemenes, imitavo važiuojančius automobilius, bei kalbėjo apie atšvaitų reikalingumą. Užsiėmimo pabaigoje, visi vaikai gavo Visuomenės sveikatos biuro dovanėles – atšvaitus. Būkime saugūs!

 

 

SVEIKATOS TAKELIU. SVEIKŲ DANTUKŲ ŠALYJE.

Spalio mėnesį į lopšelį – darželį „Kregždutė“ atvyko svečiai iš lopšelių darželių „Salduvė“, „Saulutė“ ir „Voveraitė“. Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro, Visuomenės sveiktos specialistės vaikams pasakojo apie sveikų dantukų priežiūrą, kad jie būtų sveiki ir stiprūs. Taip pat vaikams uždavė klausimus, į kuriuos vaikai turėjo atsakyti. Renginio metu, buvo parengtos 4 stotelės, kiekvienoje stotelėje buvo specialistė, su vaikais kalbėjo apie dantukų priežiūrą, bei atlikinėjo užduotis. Renginio pabaigoje, vaikai su specialistėmis sušoko šokį „Dantukų dainelė“. Įteikė vaikams prizus, kurios įsteigė Šiaulių miesto, visuomenės sveikatos biuras. Akimirkos iš renginio…

 

KAM REIKALINGI VAISIAI IR DARŽOVĖS

Spalio mėnesį, visuomenės sveikatos specialistė, kartu su „Svajoklių“ ir „Bitučių“ grupių vaikais kalbėjo „Kam reikalingi vaisiai ir daržovės“. Pokalbio metu vaikams buvo iš arčiau pristatoma sveikos mitybos piramidė. Taip pat vaikai žaidė žaidimą, kurio metu jie patys turėjo sudėlioti „Sveikesnę lėkštę“. Vaikams labai patiko, jie atsakinėjo į užduotus klausymus, bei diskutavo apie sveiką maistą, kodėl jį reikia valgyti.

Taip pats sveikatos specialistė siūlo, ką reikia daryti kad būtumėm sveiki. Stiprinkime imunitetą Stiprinkime imunitetą

JUDUMO SAVITĖ

Rugsėjo 17 – 21 dienomis lopšelyje – darželyje buvo „Judumo savaitė“. Per šią savaitę mūsų vaikai kartu su sveikatos specialiste Edita Šulciene ir neformaliojo ugdymo mokytoja Donata Kačinskaite kiekvieną rytą organizavo mankštas, kartu su auklėtojomis bei vaikų tėvais gamino „Netradicines transporto priemones“. Jas vaikai mielai pristatė sporto aikštelės šventės atidaryme, kurioje kartu buvo svečiai iš lopšelio – darželio „Berželis“ . Kitą dieną į darželį atvyko „Busturo“ atstovai, kurie papasakojo, kaip reikia elgtis autobuse, vaikai galėjo pasėdėti autobuso vairuotojo vietoje. Priešmokyklinukų grupė keliavo į „Saugaus eismo klasę“. Taip pat vaikai turėjo nuostabų rytą, kurio metu jie atvyko į darželį su savo transporto priemone. Analizavome įvairias saugumo situacijas, bei leidome smagiai laiką! Gražių akimirkų 🙂

Judumo savaitė: https://www.youtube.com/watch?v=ZvBWDSSRoV0

VASARA BŪSIU SAUGUS

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė informacija „10 vasaros pavojų vaikams“.  Taip pat specialistė vedė vaikams pamokėles apie vasaros pavojus. Vaikai patys pristatinėjo pavojingas situacijas, bei diskutavo, ką reiktų daryti, kad išvengtų nelaimingų atsitikimų. Saugios ir pilnos gerų įspūdžių vasaros!  VASARA BŪSIU SAUGUS  Vasaros pavojai

 
KAIP PLAUTI RANKYTES?
 

Gegužės mėnesį, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, veda vaikams mokymus „Kaip plauti rankytes?“. Mokymų metu specialistė kartu su vaikais kalba, kada kaip ir kodėl reikia plauti rankytes. Mokosi plautis rankytes pagal specialia instrukcija. Atlikus teisingai praktinius pratimus, vaikučiai gavo dovanėlių Visuomenės sveikatos biuro muiliukus, bei specialias instrukcijas rankų plovimui.siūlome paskaityti:  Kodėl svarbu plauti rankas?

Kodėl svarbu plauti rankas

KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ ATVEDANT VAIKĄ Į DARŽELĮ

Prašome susipažinti su informacija, kurią turi žinoti kiekvienas iš tėvų, prieš atvedant vaiką į darželį. Siūlome susipažinti: (stendinis pranešimas, dėl HN:75)   HIGIENOS NORMOS

Vaikų sveikatos priežiūros tvarka

Pirmosios pagalbos organizavimo tvarkos aprašas

Veiksmų vaikui susirgus tvarkos aprašas

Vaistų administravimo tvarkos aprašas

Vaikų priežiūros dėl asmens higienos, pedikuliozės ir niežų tvarka

© 2024 Šiaulių l-d „Kregždutė“
Versija neįgaliesiems