STEAM studija. Apie magnetą.

Rugsėjo mėnesį ugdytiniai susipažino su magnetu ir jo savybėmis-pritraukti metalinius daiktus.

Dagiliukų grupės vaikai iš skirtingų skysčių (aliejaus, vandens ir indų ploviklio) magneto pagalba mėgino iškelti metalines sąvaržėles. Stebėjosi magneto galimybę pakelti popieriaus lapą, po kuriuo slėpėsi sąvaržėlės, bei iš ryžių kruopų magneto pagalba išrinko metalinius kabliukus. 

Kikiliukų grupės vaikai aiškinosi, kaip veikia magnetas, grupėje ieškojome daiktų, kuriuos traukia magnetas, atlikome tyrimą „Lobio ieškojimas“, vaikai magneto pagalba tarp makaronų ir pupelių ieškojo paslėptų sąvaržėlių, pinigėlių, varžtelių.

Geniukų grupės vaikai taip pat tyrinėjo magneto savybes, ieškojo grupėje daiktų prie kurių liptų magnetas, nustatinėjo iš kokių medžiagų yra pagaminti daiktai prie kurių magnetas limpa ir nelimpa.

Vyturiukų grupės vaikai susipažino su magneto galia.  Mažieji tyrinėtojai aiškinosi ar magnetas vienodai veikia skirtingo klampumo skysčiuose. Į tris  indus įpylė vandens, aliejaus, indų ploviklio,  po to  įmetė sąvaržėles. Išsiaiškino, kad skysčio klampumas magneto savybėms įtakos neturi.

Ši STEAM veikla buvo smagi nenuspėjama ir suteikianti vaikams daug gerų emocijų. 

 

© 2021 Šiaulių l-d „Kregždutė“
Versija neįgaliesiems