Bulviakasio pabaigtuvių šventė

Rugsėjo mėnesį Lietuvoje nuo seno žmonės kasa bulves. Bulviakasis suburia šeimas, kaimynus ir draugus bendram darbui ir džiaugsmui baigus doroti derlių. Pajusti bendravimo džiaugsmą, sužinoti kaip senovėje buvo dirbami darbai ir švenčiamos derliaus šventės vaikai susirinko darželio kieme. Visi buvo apsirengę kaip dera bulviakasio dalyviams (guminiai batai, skarelė ar kepurė, krepšelis su bulvėmis). Žaidimai, rateliai, dainos taip pat buvo apie bulves ir bulvienę. Labiausiai vaikams patiko susėsti ratu apie laužą ir stebėti kaip jame kepa folijoje suvyniotos bulvės, uostyti skanų dūmų kvapą. Iškeptas bulves vaikai valgė su sviestu, pakepintais linų sėmenimis, gėrė kmynų arbatą. Aikštelėse kiekviena grupė ant krūmų, medžių buvo pasikabinusi voratinklius, kuriuos apgyvendino pačių pasigamintais vorais. Prasidėjo tikra bobų vasara su bulvėmis ir voratinkliais.