Vaikai susipažįsta su senoviniais buities daiktais

Aitvariukų grupės vaikai turėjo puikią galimybę nukeliauti į senovę ir pamatyti, išbandyti senus buities daiktus. Vaikai malė kavą senovine kavos malimo mašinėle. Tyrinėjo ližę, sužinojo, kad senovėje į pečių pašaudavo duoną, o dabar su liže į pečių pašauna picos paplotėlius. Išsiaiškino kokiu lygintuvu rūbus lygino senovėje – tai kočėlas ir anglimis kaitinamas lygintuvas. Vaikai aptarė kokiais, „batais“, t. y. pasagomis kaustomi arkliai. Išbandė senovines klumpes, įsitikino, kad nėra taip lengva su jomis toli nukeliauti. Išbandydami senovinius daiktus, ugdytiniai ruošėsi ir Kaziuko mugei. Lipdė molį, gamino papuošalus, rišo verbas. Puošniomis vazomis tapo įvairūs buteliai ir stiklainiai.

© 2020 Šiaulių l-d „Kregždutė“
Versija neįgaliesiems