Kelionė į Gruzdžių juodosios keramikos dirbtuves

Saulėtą rugsėjo rytą „Svajoklių“ grupės vaikai išvyko į Luko mamos suorganizuotą išvyką – į Gruzdžius, Reginos ir Vytauto Mataičių juodosios keramikos dirbtuves.

Atvykę šiek tiek anksčiau, turėjome galimybę apžiūrėti sodybos kiemelį, papuoštą juodosios keramikos dirbiniais, šalia augančios eglutės stovinčias ėdžias, kurias kai kurie vaikai matė pirmą kartą. Svetingai mus pasitiko ne tik puodžių karaliene vadinama ponia Regina, bet ir jų šuniukas. Patekome į senove dvelkiančią aplinką, pilną įdomiausių keramikos dirbinių. Vaikai klausėsi pasakojimo apie stebuklingą molio galią – jį lipdant lydi sveikata ir džiaugsmas, o paėmus į rankas nebūna pykčio ir liūdesio.

Stebėjome ir dalyvavome molio minkymo, kočiojimo ir lipdymo procese, prie staklių molio žiedime. Kiekvienas formavo ir pasigamino sau suvenyrus – sraiges, dubenėlius, pasagas, laivelius. Pirmoji išvyka šiais mokslo metais vaikams sužadino norą „draugauti“ su moliu, kurti ir džiaugtis savo atliktais darbeliais.