Edukacija „Užgavėnių kaukės“

Nušurmuliavo ,,Kregždutės“  grupėse Užgavėnių eisenos su persirengėliais ir blynais. O ,,Bitučių“ grupės vaikai šiais metais nutarė netradiciškai varyti žiemą ir ruoštis pavasario sutikimui. Pasipuošę ir pasidažę užgavėniškai atvykome į Šiaulių Aušros muziejaus filialą Frenkelio rūmus išbandyti keramikos užsiėmimus -gaminti Užgavėnių kaukes iš molio. Edukacijos pradžioje susipažinome su šios pagoniškos šventės tradicijomis ir apeigomis, išgirdome apie įvairius prietarus ir burtus bei sužinojome apie vieną pagrindinių šventės atributų – kaukes ir persirengėlius. Apsižvalgius dirbtuvėse ir apžiūrėjus eksponatus, edukacijos vadovė pakvietė užsiėmimą, per kurį bus galima pasidaryti šmaikščią ir išraiškingą suvenyrinę kaukę. Susipažinę su keramikos amatu ir darbo procesu, mokėmės lipdyti ir kurti gaminį iš molio, aiškinomės keraminių gaminių dekoravimo subtilumus, raštų, ornamentų įvairovę. Smagiai pasidarbavę, paruošėme kaukes degimui. Labai šauni ir vertinga edukacija,  rekomenduojame .

© 2020 Šiaulių l-d „Kregždutė“
Versija neįgaliesiems