,,Bitučių“ grupės vaikai su auklėtojomis lankėsi edukacijose

Įgyvendindami projektą ,,Skaitome vaikams“ ,,Bitučių“ grupės vaikai su auklėtojomis lankėsi dviejose edukacijose : Šiaulių P.Višinskio bibliotekos vaikų skyriuje, kur turėjo edukaciją ,,Knygučių pasaulyje“, bei Šiaulių knygrišykloje spaustuvėje. Edukacija bibliotekoje – tai žaidybinė ekskursija, kurios metu vaikai  susipažino su pačiais gražiausiais ir įdomiausiais mažiesiems skirtais leidiniais. Mokėmės, kokios įvairios gali būti knygos – apžiūrimos paveikslėlių, garsinės, lankstinių, lytėjimo, 3D realybe ir muzikiniais intarpais praturtintos knygutės. Vaikai išsirinko vieną ar kelias knygutes, kurios labiausiai patiko, atsakinėjo į klausimus, dalinosi įspūdžiais. Edukaciją praturtino žodinė viktorina, kurios metu vaikai pasitikrino, ką naujo sužinojo apie biblioteką ir joje esančias knygutes.

Šiaulių knygrišykloje spaustuvėje buvome pakviesti  į edukacinę pamokėlę ,,Kaip gimsta knyga?“.

Susipažinome su spaudos darbais, poligrafijos ypatumais, maketavimu, knygų įrišimu, po spaustuviniais darbais. Visi kartu bandėme patys susikurti savo svajonių knygelę, piešėme ir rinkome tekstus linotipiniu būdu (senoviniu būdu). Vėliau kelionė tęsėsi po visą spaustuvę, vaikai pamatė kaip dirba dizaineriai, spausdinamos, susegamos ir klijuojamos knygos, gaminami knygų viršeliai, spausdinami dokumentų blankai ir kiti spaudiniai. Po edukacijos vaikai džiaugėsi sužinoję, kad  kiekviena knyga, prieš atkeliaudama į skaitytojų rankas, pereina sudėtingą knygos „gimimo“ procesą.

 

© 2020 Šiaulių l-d „Kregždutė“
Versija neįgaliesiems